KS Milosť Prievidza

Úvod / Zázraky

Zázraky

Alžbetka Beretová

Dcéra Alžbetka mala problémy s astmou bronchialae a kožné testy ukazovali aj silnú alergiu na roztoče,trávy,...

Prejavovalo sa to sťaženým dýchaním až s pískaním pri dýchaní, po námahe sa nemohla poriadne nadýchnuť. Tieto problémy mala od roku 2008, museli sme jej dávať sprej pre astmatikov a dalšie antialergiká. Chodili sme na kontroly, ale aj na modlitby. Sprej sme vysadili pomerne rýchlo. Nasledovali spirometrické vyšetrenia, ktoré boli podľa lekára s veľmi zlými výsledkami. Pravidelne sme išli na modlitbu za uzdravenie. V roku 2013 kožné výsledky neukazovali žiadnu alergiu. Začiatkom roku 2015 počas 40 dňového celozborového pôstu pri športe po behaní sa už neprejavilo sťažené dýchanie. V oktobri 2015 po bronchodilatačnom vyšetrení a spirometrii prekvapený lekár skonštatoval, že výsledky sú v norme a pekné a postupne sa môžu vysadiť aj lieky. Sláva Bohu, Ježiš je živý !

 

Manželia Turocioví

„Pri našich príjmoch nám hrozila strata bytu. Boh nás oslobodil práve v posledný deň, kedy sme mali úver v plnej čiastke zaplatiť.“

V máji 2009 sme sa známym zaručili úverom. Po piatich rokoch prestali úver splácať. Peňažné prostriedky v sume 18.726,72 Eur veriteľ začal vymáhať od nás. Pretože sa títo známi odsťahovali každý na iné miesto, nebolo možné sa s nimi spojiť  trištvrte roka. Právnik spísal dohodu o prevzatí dlhu, ale keďže sme sa nevedeli s nimi žiadnym spôsobom spojiť, nebolo možné túto zmluvu podpísať a overiť podpisy. Veriteľ nám dal posledné ultimátum 26.5.2015, bol to posledný deň na vyplatenie celej sumy. V opačnom prípade malo byť všetko postúpené na exekúciu. Pri našich príjmoch nám hrozila strata bytu.

Celú vec sme úplne odovzdali Bohu, pretože ľudské sily nato nestačili. 40 dní sme sa pôstili, modlili a prosili Boha, aby dal okolnosti, aby sme sa s nimi stretli a aby im obmäkčil srdcia, aby podpísali dohodu o prevzatí dlhu. 20.5.2015 nám zavolal známy a oznámil nám, kde a o koľkej sa budú dotyční nachádzať kvôli úradným veciam. Počkali sme tam a známy, na ktorého meno bol úver pre stretnutí úplne zmäkol, ospravedlnil sa nám a bez problémov podpísal zmluvu aj s overením podpisov. Bolo očividné, že tam bola Božia prítomnosť a vykonaná Božia práca. Boh nás oslobodil práve 26.5.2015, v posledný deň, kedy sme mali úver v plnej čiastke zaplatiť.

„SLÁVA A CHVÁLA NÁŠMU DOBRÉMU BOHU!“

 

Žiakoví – svedectvo Martinovej matky

Martin je 8 rokov onkologicky chorý. Jedným z ukazovateľov progresie ochorenia je štyri krát do roka odber krvi a určenie onkomarkerov.

V januári 2015 sme boli na odbere a výsledky boli zlé – hodnota onkomarkeru bola 5,9 a má byť menej ako 1. Vo februári znovu opakovane tak isto. Všetko teda naznačovalo, že nastala progresia ochorenia.

V našom zbore sme vyhlásili 40-dňový pôstno-modlitebný reťazec. Modlitby a pôsty za uzdravenia a iné vážne potreby.

Asi po 20 dňoch sme znovu išli na odber onkomarkerov. A Boh nás vyslyšal a urobil zázrak! Výsledky boli výborné -hodnoty klesli z 5,9 na 0,9, teda pod 1.

Boh je naozaj dobrý a verný. Jemu patrí sláva, chvála a česť. Jemu ďakujeme, lebo jeho milosťou dýchame. Vďaka pane.

 

Elena Gašparíková - pôst za uzdravenie mamičky z rakoviny

Lekárska správa zo dňa 30.4.2015 /po 3  chemoterapiách /:

Výrazný pokles markeru

-z 1.840,6   na  1.186,7 zníženie o 653,9 U/ml, teda o 36,9%

-z 351,2  na 221,8 zníženie o 129,4 U/ml, čo je zníženie o 35,5 %

Došlo k odvodneniu  sa, váha išla dole o 7 kg. Primárna liečba sa zdá byť efektívna.

 

Ondrej Turóci

Hneď poskončení pôstu mi zvýšili plat, na hodinu o 50 centov, čo je mesačne naviac o 100 Eur.

 

Karol

Dostal novú prácu na zmluvu. Zdvihol sa mu plat cca. o  120 Eur.

 

Svedectvo Janky Belianskej

10.5. 2015 prijala dar hovorenia  v jazykoch, ktoré trvalo od 6,00-12,30h. Zlepšili sa jej krvné testy.

 

Erika Hačková

Po pôstno – modlitebnom reťazci konštatuje: zlepšený zdravotný stav, rodinné problémy znáša lepšie ako predtým - pred pôstom bývala na pokraji zrútenia.

Brat Janko, o ktorého sa stará je lepší, kľudnejší.

Čo sa týka financií – je zázrak – vždy všetko potrebné poplatí a nevie ako!!!

 

Elenka

Boh ma viedol, aby som  Mu plne dôverovala v každej situácii, čo mi potvrdil aj cez Darinku, keď sa za mňa modlila. Dal mi povzbudzujúce slovo - Fil.2,27.

 

Laci Fizer

Počas pôstu hral a kázal evanjelium na verejnosti pre Rómov aj v zamestnaní. Priviedol 2 mužov do zboru.

 

Evka

Dlhé roky som nemala v poriadku krvný obraz a teraz som mala úplne všetky hodnoty v norme a krvný tlak sa z 50-60/90-100 dostal na normu 70/120.  Otvorili sa nové ponuky v pracovnej oblasti, čo vyzeralo, že to nepôjde. Vzťahy , fungovanie a komunikácia  v rodine sa výrazne napravili.

 

Renáta

V období reťazového pôstu v našom zbore som bola počas modlitby vyslobodená od ducha zúrivosti a nepokoja. Boh ma požehnal novou prácou. Som vďačná Bohu za jeho pôsobenie v mojom živote.

 

pani Lubka Lelkešová

Nastalo zlepšenie trávenia.

 

Roman Hanuska

Starká mala problémy s dýchaním, až jej nedalo dýchať a zobrali ju do nemocnice ... Bola na tom dosť zle, mala dosť zväčšené srdce, zo začiatku v nemocnici vôbec nevnímala. Keď sme sa za ňu modlili, stav sa jej rýchlo zlepšil. Vďaka Bohu, že je už teraz doma a jej stav je oveľa lepší.

 

Zuzana Chochulová

Na ľavom chodidle som mala bolestivý výrastok, ktorý mi prekážal pri chôdzi. Bolesť neustúpila ani po opakovaných obstrekoch u lekára a moja chôdza zostala naďalej obmedzovaná týmto výrastkom. Počas reťazových modlitieb a pôstov  však  výrastok úplne zmizol a toto úplné uzdravenie stále trvá! Môžem kráčať bez bolesti a obmedzenia!

 

 Ostatné svedectvá

Cronova choroba

32 rokov s bolesťami

Dieťa s vrodenou chorobou srdca úplne uzdravené

Cysta uzdravená pred operáciou

Liek na beznádej

Ochrnutá ruka po osemnástich rokoch zdravá a funkčná

Oslobodenie od drogovej závislosti

Vyliečená migrény

Nespavosť a strach sú preč

Cysta na vaječníku

Ústup ochrnutia a obnova hybnosti končat

Rana na dolnej končatine uzatvorená

Zrušená operácia

Víťazstvo nad závislosťou na nikotíne

Oslobodená od depresie

Uzdravenie z nespavosti

Odpustením uzdravenie z bolesti